Committees

Aleksandar Dimovski – North Macedonia
Aneta Dimitrovska – North Macedonia
Atila Hinchal – Turkey
Biljana Bauer – North Macedonia
Ilkay Orhan – Turkey
Fahir Bečić – Bosnia and Herzegovina
Irena Mlinarič-Raščan – Slovenia
Jelena Filipovic-Grcic – Croatia
Kristina Mladenovska – North Macedonia
Katerina Goracinova – North Macedonia
Lidija Petrusevska Tozi – North Macedonia
Lilian Azzopardi – Malta
Ljubica Suturkova – North Macedonia
Renata Slaveska Raicki – North Macedonia
Rumenka Petkovska – North Macedonia
Slađana Šobajić – Serbia
Suzana Trajkovic Jolevska – North Macedonia
Svetlana Kulevanova – North Macedonia
Tatjana Kadifkova Panovska – North Macedonia
Vasia Bankova – Bulgaria
Zoran Kavrakovski – North Macedonia

Marija Glavas Dodov/Chair
Maja Simonoska Crcarevska/Secretary

Aleksandra Grozdanova – North Macedonia

Aleksandra K. Nestorovska – North Macedonia

Ana Poceva Panovska – North Macedonia

Andreas Zimmer – Austria

Antonio Makris – Greece

Arijana Meštrović -Croatia

Brigita Djordjevic – Serbia

César Viseras Iborra – Spain

Dea Baricevik – Slovenia

Dimitar Efremov – Italy

Dinko Vitezic – Croatia

Edina Vranic – Bosnia and Herzegovina

Ela Hoti – Albania

Federica Rinaldi – Italy

Giangiacomo Beretta – Italy

Gjose Stefkov – North Macedonia

Henning Blume – Germany

Ivan Stankovic – Serbia

Jan Tytgat – Belgium

Jasmina Tonic Ribarska – North Macedonia

Jelena Acevska – North Macedonia

Johanes Novak – Austria

Katerina Ancevska Netkovska – North Macedonia

Katerina Brezovska – North Macedonia

Kevin O’Donnell – Ireland

 

 

Liljana Anastasova – North Macedonia

Luciano Saso – Italy

Margarida Caramona – Portugal

Maria Halabalaki – Greece

Marija Hiljadnikova Bajro – North Macedonia

Marija Karapandzova – North Macedonia

Milen I. Georgiev – Bulgaria

Milenko Tanasijevic – USA

Mirko Trajkovski – Switzerland

Nada Majkic-Singh – Serbia

Nadica M. Geskovska – North Macedonia

Natalija Nakov – North Macedonia

Nebojsa Menkovic – Serbia

Nikola Geskovski – North Macedonia

Rok Dreu – Slovenia

Rubin Zareski – North Macedonia

Sanda Vladimir-Knezevic – Croatia

Sema Calis – Turkey

Slavica Razic – Serbia

Sokol Abazi – Albania

Suela Kellici – Albania

Tanja Petreska Ivanovska – North Macedonia

Vilma Papajani Toska – Albania

Zoran Sterjev – North Macedonia

Zorica Naumovska – North Macedonia

 

 

Rumenka Petkovska, Ss. Cyril and Methodius University in Skopje, Faculty of Pharmacy/Chair
Zoran Sterjev, Ss. Cyril and Methodius University in Skopje, Faculty of Pharmacy/Co-Chair
Nikola Geskovski, Ss. Cyril and Methodius University in Skopje, Faculty of Pharmacy/Secretary
Aleksandra Kapedanovska Nestorovska, Ss. Cyril and Methodius University in Skopje, Faculty of Pharmacy
Liljana Anastasova, Ss. Cyril and Methodius University in Skopje, Faculty of Pharmacy
Dushko Shalabalija, Ss. Cyril and Methodius University in Skopje, Faculty of Pharmacy
Biljana Taneva, Alkaloid AD Skopje